Mindent az állattartásról!

Soha ne szégyelld a egy-egy állatod jobb barátod mint valameik ember ismerősöd!

Ne kerüljön több állat az utszára!


A Jobbik környezetvédelmi kabinetje sajtótájékoztatót tartott tegnap a kóbor állatok védelméért és a felelős állattartásra nevelésről. Magyarországon egyes becslések szerint több millió kóbor állat él. A magyarországi állatvédelem egyik legjelentősebb problémája a kóbor állatok, ezen belül is a kóbor ebek kezelése.

 

Az elmúlt 20 évben a kóbor állatok száma folyamatosan növekedett.

Az előző 20 évben a politikai elit megoldása a problémára az állampolgárok adójából finanszírozott, a települési önkormányzatok által megrendelt gyepmesteri tevékenység – azaz a legális gyilkolás!



A JOBBIK célja, hogy megelőzze a probléma kialakulását!
Ne kerüljön ki több állat az utcára!

A kóborállat állomány növekedése megállítható a felelős állattartás kialakításával, mely a kutyák kötelező mikrochipezésével és ennek országos adatbázisban történő nyilvántartásával érhető el.



Az ebek egyedi azonosítása nélkül (mikrochip) a kidobott vagy elkóborolt ebek esetében nincs esély az elkövető, illetve tulajdonos megtalálására. 

Ma minden adófizető magyar állampolgár hozzájárul az alábbi költségekhez: a kóbor állatok közterületről történő befogása, 14 napos tartása, élelmezése, állatorvosi ellenőrzése, legyilkolása, a tetem ártalmatlanítása, valamint a közterületen lévő állati tetemek elszállítása és ártalmatlanítása. 
Ezeket a költségeket az eb azonosításának hiányában a tulajdonos helyett a települési önkormányzatok fizetik meg. Ez több milliárd forint évente, országosan.

A kóbor állat probléma megoldása, az ebek kötelező mikrochipezéseaz ivartalanítás népszerűsítése, a magyarországi kutyagyárakból kikerülő állatok számának szabályozási eszközökkel történő csökkentése.



Az Állatvédelmi törvény kimondja, hogy az ember környezetében tartott állat tulajdonjogával, tartásával felhagyni nem szabad. 
Az állat elűzése, elhagyása vagy kitétele tilos (melyet a Btk. büntetni rendel). Hiába a szigorú szabályozás, még egyetlen ítélet sem született állat elűzése, elhagyása vagy kitétele miatt.

A kóbor állat veszélyt jelent önmagára és környezetére is: balesetet okoz, emberre támad, kárt tesz a vadállományban, betegségeket terjeszt, állatkínzás áldozata lesz, elpusztul, stb.

A kötelező mikrochipezés és regisztráció, valamint az ivartalanítás népszerűsítése és támogatása által a kutyák száma jelentősen csökkeni fog; ennek következményeként néhány év elteltével nem lesz létjogosultsága a magyarországi kóborállat gyilkosság fellegvárának, a gyepmesteri telepeknek, ahol a befogástól számított 14 nap után erkölcsileg elfogadhatatlan indokkal – az állat tartója ismeretlen, az állat elhelyezése eredménytelen (ez a jogszabály szövege) – mindannyiunk anyagi hozzájárulásával gyilkolják le az „ember legjobb barátját”.

Az állatvédelmen belül a hobbiállat kérdéskör legfontosabb pillére a felelős állattartás.
Az elmúlt húsz évben az állattartók oktatására és a helyes állatvédelmi szemlélet kialakítására nem törekedtek.

A Jobbik célja, hogy az alapszintű állatvédelmi ismeretek - az állatok tiszteletben tartásának és kíméletének - készség szintű elmélyítését a gyermekeknél már óvódás korban ki kell alakítani.

A Jobbik célja egy szakképzett környezet-, természet- és állatvédelmi őrség megalakítása az azonnali intézkedések végrehajtására, valamint az állatvédelemben közreműködő hatóságok szakmai hiányosságainak kiküszöbölése érdekében.



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 21
Tegnapi: 61
Heti: 353
Havi: 1 306
Össz.: 139 430

Látogatottság növelés
Oldal: ne kerüljön több állat az utszára!!
Mindent az állattartásról! - © 2008 - 2024 - allattarasrol.hupont.hu

A HuPont.hu segítségével a weboldalkészítés gyors! Itt kezdődik a saját weboldalkészítés!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »